K zamyšlení

Velká iluze českého školství - Prof. PhDr. Petr Piťha, CSc.

"Dalším nebezpečím, které vzniká odstraněním jakéhokoli memorování (násobilka, vzorečky, básničky atd.) je atrofie paměti a posléze zánik paměti. Představa, že naše školy budou opouštět dvacetiletí lidé s viditelnými rysy Alzhemierovy choroby a odkázáni na přístroje, není hezká. Jejich myšlení bude totiž doslova na baterky."

celý článek zde


Informace pro strávníky

Poslední odhlášky na měsíc červen lze provést do 23. 6. 2014 do 10 hod. Na pozdější požadavky nebude brán zřetel!


2. A, 2. B výlet

V úterý 20.5.2014 vyrazili druháci na výlet do Častalovic. Při pěkném počasí navštívili zámek i zámeckou oboru se zvěřincem.

fotogalerie


Dětský den v družině

30. 5. 2014 se uskutečnil ve školní družině Dětský den. Děkujeme děvčatům ze 7. B, která se podílela na jeho organizaci.

fotogalerie


Olympiáda pro předškoláky MŠ Slezské Předměstí

30.5.2014 se uskutečnila 3. část „Olympiády pro předškoláky MŠ Slezské Předměstí“. Ve sportovních disciplínách zvítězila MŠ Slavíčkova. Další místa obsadila MŠ Orlická kotlina, MŠ Slatina, MŠ Třebechovická, MŠ Lužická. Celkově vyhrála „Olympiádu“ MŠ Slavíčkova. Předškoláci si do mateřských škol odnesli věcné ceny, diplomy, poháry a sladkosti. Děkujeme všem za účast. 

fotogalerie


1. ročník sportovního dne k Mezinárodnímu dni dětí

V pátek 30. května 2014 uspořádali společně ZŠ Sever a FC Slavia Hradec Králové v rámci oslav Mezinárodního dne dětí 1. ročník sportovního dne spádových mateřských školek na Slezském Předměstí.

Tato akce proběhla ve sportovním areálu Slavia – Orlická kotlina a zúčastnilo se jí více než 120 děti MŠ Orlická, Lužická, Slavíčkova, Slatina a Třebechovická. Pořadatelé připravili pro děti turnaj v kopané a dalších 6 sportovně zaměřených soutěží – slalomový běh, překážkový běh, střelba na cíl ….

Nejednalo se zde ani tolik o sportovní výsledky, ale hlavně o to, aby se děti mohly sportovně vyžít a zasoutěžit si. Nejlepších výsledků dosáhla MŠ Orlická. Další umístění: MŠ Slavíčkova, MŠ Lužická a MŠ Slatina, MŠ Třebechovická.

Všechny zúčastněné MŠ obdrželi sportovní trofeje, diplomy a sladkosti. Na úspěšném zvládnutí celé akce se jako pořadatelé zúčastnili i žáci z posledního ročníku ZŠ Sever a ml. dorostenci FC Slavia.

fotogalerie


Vaření nás baví

Dne 29. května se žáci 4. B pustili do přípravy italského jídla  - pizzy. Jak se jim to podařilo, si můžete prohlédnout na několika fotografiích.

fotogalerie


Fotbalový turnaj I.tříd "O pohár ředitele školy" 

V minulém týdnu se na našem školním hřišti konal 15.ročník fotbalového turnaje "O pohár ředitele školy". Pozvání přijaly základní školy Jiráskovo náměstí, Třebechovice p.O. a Pouchov. S naším družstvem sehrály zajímavý turnaj, ve kterém zvítězilo družstvo z Pouchova před naším týmem. K pěkným výkonům všech družstev se přidali i šikovní jednotlivci. Nejlepším hráčem turnaje se stal Pavel Černý ze ZŠ Sever, nejlepším brankářem pak Samuel Hladký z Třebechovic a nejlepším střelcem Honza Schejbal ze ZŠ Pouchov.

fotogalerie


Pohár rozhlasu - krajské finále

Za krásného slunečného počasí se v Novém Městě n. M. uskutečnilo krajské finále atletické soutěže žáků základních škol - Pohár rozhlasu. Naší školu reprezentovali mladší a starší žáci. Mladší žáci po velkém boji obsadili krásné třetí místo, když se proti okresnímu finále zlepšili o více než 700 bodů. Nejhodnotnější výkon dosáhl Štěpán Podsadlo, který vyhrál běh na 1000 m za 3:02 a tento čas byl nejlepší ve všech krajích. Filip Stýblo byl druhý v hodu výkonem 61,5 m, ve výšce překvapili Lukáš Hůlka a Nicolas Čermák, když oba skočili 146 cm, což byl čtvrtý nejlepší skok. Nicolas Čermák získal celkem 861 bodů, Filip Stýblo 781 a Adam Zapletal 777. Dalšími závodníky pak byli bratři Zámečníkovi, Marek Šaněk, Marek Rajnoch a Marek Kejř.

fotogalerie


Jedeme do Dřevěnic

Postup z okresního turnaje ZŠ v odbíjené dívek IV.kat., kde se naše děvčata umístila na druhém místě a mají možnost hrát krajské finále, které se koná v Dřevěnicích 30.5.2014. 

 


Anglick jazyk na I. stupni

Ve výuce angličtiny jsme během celého roku pracovali s internetem. Využívali jsme nejen překladačů, kde si žáci vyhledávali neznámé výrazy, ale vyhledávali jsme i faktické údaje, na základě kterých jsme tvořili referáty. K nahlédnutí ostatním poskytujeme vyprávění o sobě. Otázky byly zadány formou mailu. Žáci je zpracovali, vložili obrázky a vytvořili vyprávění. Z třetí třídy můžete vidět vyprávění Ondřeje Rydrycha a Markéty Novotné, ze 4.A práci Petra Vobořila, Tadeáše Kincla, Vojty Cvrčka, Adama Bareše, Patrika Lána, Ondry Potůčka, ze 4.B Lukáše Krumla, Sandry Kotlandové a Veroniky Šábrtové. 
Práce v PDF naleznete zde.
Mgr. Jitka Pozdílková

Předávali jsme věcné ceny

Minulý pátek, tj. 16. 5. 2014, jsme předali všem zúčastněným žákům odměny za projekty o Velké Británii, které měli vypracovat ve třetím kole naší školní soutěže I WANT YOU TO SPEAK ENGLISH. Mimoto dostali také ti nejlépe umístění další ceny, a to v podobě poukázky do Multikina Cinestar a čokolády. Všem zúčastněným bychom rádi ještě jednou poděkovali za jejich vydařené práce a těšíme se na jejich spolupráci i v dalším, posledním letošním kole, kde mají za úkol vytvořit počítačovou prezentaci na téma Já a ZŠ SEVER.

fotogalerie


SEVER NENÍ JEN ŠKOLOU SPORTOVNÍ, ALE VEDE I V ANGLIČTINĚ 

V březnu se naši žáci a učitelé zúčastnili mezinárodní soutěže Video pohlednice z mého města. Tato soutěž je oceněna  Evropskou jazykovou cenou Label 2012, jejíž cílem je podpořit nové a výjimečné aktivity v oblasti jazykového vzdělávání.  V obrovské konkurenci  70 zaslaných video pohlednic získala naše škola zasloužené 3. místo. Všichni účastníci získali hodnotné ceny a náležitě si výlet do Prahy na Ministerstvo školství užili. Všem moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy.


Pěvecký sbor rozdává radost

V druhém květnovém týdnu zašlo naše hudební těleso Severní Vrby do Dětského rehabilitačního stacionáře, abychom udělali radost malým dětem. Zahráli jsme jim hudební pohádku Lotrando a Zubejda a zazpívali jsme jim několik veselých písniček. Nadšení v jejich očích a radostný potlesk byl pro nás velikou odměnou a těšíme se na další krásná vystoupení.


Výsledky 3. kola školní soutěže v anglickém jazyce

Projekty na téma Velká Británie, které byly úkolem třetího kola pravidelné soutěže, nás potěšily více než dost. Žáci se jich totiž zhostili opravdu zodpovědně a mezi těmi nejlepšími rozhodovaly jen maličkosti. Všechny práce jsme proto po zásluze odměnili a rádi bychom všem soutěžícím ještě jednou poděkovali za jejich pracovitost a účast v soutěži.

Více informací k hodnocení a konečné umístění naleznete zde.


Soutěž v anglickém jazyce – 4. kolo – zadání

S příchodem nového kalendářního měsíce přichází i zadání nového kola soutěže. Jelikož je soutěž především pro žáky 8. a 9. tříd, rozhodli jsme se, že toto kolo pojmeme trochu jinak. A to jako zhodnocení dosavadního působení na naší škole. Stejně jako v minulém kole, i v tomto, budou žáci soutěžit ve skupinách po maximálně 4 žácích. Jejich úkolem bude tentokrát vytvořit počítačovou prezentaci na již zmiňované téma – Já a ZŠ SEVER.

Vytvoří tak prezentaci, která bude obsahovat informace o škole, jejím zázemí, oblíbených předmětech, vyučujících a hlavně kamarádech. Prezentace by měla také obsahovat vhodný autentický materiál – tedy fotky či videa. Přejeme žákům hodně zdaru při vypracovávání úkolu a těšíme se na jejich práce.

Kompletní zadaání naleznete zde


Příměstský tábor s angličtinou 2014

Ve spolupráci se ZŠ Úprkova Hradec Králové jsme pro Vaše děti připravili příměstský letní tábor s angličtinou. Čeká nás týden plný zábavy, her a sportu, a to celé v angličtině. Termín tábora je 21. – 25. července, vždy 8.00 – 15.00.

Podrobné informace a přihlášku na tábor naleznete zde. Plakát naleznete zde.


Poznávací zájezd Londýn – ZRUŠENO

Je nám to velmi líto, ale poznávací zájezd do Londýna jsme museli zrušit kvůli malému počtu odevzdaných přihlášek. Nesplňovali jsme tak požadavky cestovní kanceláře. Doufáme, že bude příští rok zájezd pro větší zájem zrealizován.


Matematický Klokan

Petr Bušta žák 6. A, který v soutěži matematický Klokan získal 99 bodů, se se svým vynikajícím výsledkem umístil na 6. místě v celém okrese Hradec Králové. Moc blahopřejeme.


McDonald's Cup

Hřiště naší školy po roce opět přivítalo mladé fotbalisty v okrskových kolech obou kategorií McDonald's Cup. Zatímco chlapci z 2. a 3. třídy skončili na 2. místě a postup do okresního finále přenechali ZŠ Třebechovice, starší reprezentanti našeho I. stupně skupinu vyhráli a budou obhajovat loňské vítězství. V okresním finále, které se koná opět na našem hřišti 7. 5., jim v tom budou chtít zabránit žáci ze ZŠ Štefcova, SNP, M.Horákové a z Nového Bydžova kluci a děvčata ze ZŠ V. Kl. Klicpery.

  


Sever dostane nový moderní kabát

V měsíci červenec až srpen 2014 bude probíhat na škole výměna oken a zateplení budovy. Prohlédněte si předběžný návrh barevného řešení školy (zde v pdf).


Krteček sportovcem

23. 4. 2014 se uskutečnilo poslední netradiční setkání předškoláků na ZŠ Sever. Od 1. 9. 2014 nastoupí tradičně předškoláci do 1.třídy.  

 fotogalerie


Velikonoce v družině

Děti v družině přivítaly jaro 2014. Prohlédněte si fotografie.

 fotogalerie


Republikové finále ve futsale v Brně

 První zápas, který byl zároveň semifinálový jsme hráli proti tradičnímu soupeři z Příbrami. Hra byla velmi vyrovnaná, rychlá a šance se střídaly na obou stranách. Šťastnější byli naši hráči, kteří po pěkné kombinaci dali Čermákem první branku utkání. Potom jsme dvakrát šli ve dvou sami na branku, ale neproměnili jsme a v závěru utkání soupeř dokázal vyrovnat. O postupu do finále tak nakonec rozhodovali pokutové kopy, při kterých měli více štěstí hráči Příbrami, kteří vyhráli 4 : 3. Naše kopy proměnili Kosař, Čermák a Kejř.

Rozjetá Příbram pak porazila ve finále Teplice 4 : 2. Naši kluci pak po pěkné hře porazili o třetí místo  Bílovec 6 : 1. Nejlepším střelcem z naší školy se stal Nicolas Čermák 4 branky, Jakub Kosař 2b. a Filip Sýblo 1b. Dále reprezentovali školu J. Bleha, J. Trojan, M. Kejř, M. Pacalt, Š. Podsadlo, M. Šaněk, J. Řezáč, J. Franc, D. Semerák a O. Šábrt.


Vybíjená 6. tříd

Kluci vyhráli ve skupině všechny zápasy většinou rozdílem dvou vybitých a vyhráli tak celou skupinu. Ve finálové skupině porazili ZŠ Nechanice, prohráli s ZŠ Jiráskova HK a umístili se tak na celkovém 2.místě. Na tomto výborném umístění se podíleli Adam Novák, Michal Růžička, Pavel Borovička, Lukáš Hájek, Václav Hazuka, Viktor Janda, Josef Košata, Štěpán Podsadlo, Jiří Řezáč, Vojtěch Vladeka, Ondřej Vykydal, Robin Zub.

 Děvčata ve vyrovnané skupině podlehla ZŠ Svobodné Dvory,vyhrála nad ZŠ Plotiště a na třetí místo ve skupině nás odsunul smolně prohraný zápas s vítězem skupiny na náhlou smrt ZŠ Jiráskova. Naši školu reprezentovaly: Dlabová L.,Řezníčková V.,Zbraňková V.,Hašková B.,Benešová K.,Jonášová D.,Nesvadbová A.,Šatníková K.,Zapletalová S.,Dušková V.,Fišerová S. Trubačová M.


Nejlepší sběrači pomerančové kůry

 1. Josef Klaudy, 5.A, 11,47 kg

2. Daniel Kahl, 3.B, 9,65 kg

3. Matěj Šír, 2.B, 8,17 kg


Mezinárodní pěvecká soutěž – 2. místo

V druhém dubnovém týdnu odjelo naše pěvecké těleso Severní Vrby  do Nové Paky, aby se zúčastnilo mezinárodní soutěže Novopacký slavíček. V konkurenci jedenácti pěveckých těles získal náš sbor druhé místo a navíc byl porotou oceněn za dramatizaci obou písní. Všem zpěvákům moc děkujeme a těšíme se na další úspěšná vystoupení. 

 fotogalerie


Basketbal mladší žákyně

Po vítězství v okresním kole postoupily žákyně naší školy ve složení L. Dlabová, S.Fišerová, K. Šatníková, D. Jonášová (VI.B), K. Klausová, T. Kaplanová (VII.B), L. Kundrtová (V.A), V. Kalousková (IV.B) do krajského finále, které se konalo 1.4.2014 v Jičíně. Dvě nejmladší členky týmu, které zde již nemohly nastoupit, nahradily V. Řezníčková (VI.B), K. Voltrová  a N. Bojanovská (VII.B). Na družstva silně obsazená basketbalistkami i z osmých ročníků jsme ale nestačily. Na třetí místo v tabulce za vítězným Jičínem nám nakonec chyběl pouhý bod. I přesto děvčatům děkujeme za bojovné a obětavé výkony!

Krteček čtenářem

Předposlední setkání předškoláků se uskutečnilo 26. 3. 2014. Rodiče předškoláků se seznámili s rozdělením dětí do budoucí 1. A a 1. B.  

 fotogalerie


Pohádkové spaní

28. 3. 2014 se uskutečnilo ve školní družině pro družinové děti „Pohádkové spaní“ s programem.  Děti shlédly kabaret Honzy Petráše, kde byl v průběhu představení pasován na krále Tomáš Kryl a královnu družiny Markéta Grulichová a dále plnily v tělocvičně i v prostorách ZŠ Sever zajímavé úkoly. Celkem v družině přenocovalo 68 dětí.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě akce.

 fotogalerie


Matematika

V pátek 21. března se na celém světě konala matematická soutěž Klokan. Účastnit se mohou žáci od druhé třídy po střední školu. Vynikajících výsledků dosáhli naši žáci v kategorii Cvrček . Ostatní naši řešitelé dosáhli také velmi dobrých bodových hodnot.

21. února se na naší škole konala matematická soutěž Pythagoriáda. Přes velmi dobré výsledky se do okresního kola probojovali jen Petr Bušta a David Píro oba ze 6. A.  Oběma žákům gratulujeme.


VYHODNOCENÍ SCI-FI POVÍDEK

Po delší pauze přinášíme novinky ohledně naší soutěže v anglickém jazyce. Vyhodnocení těch nejpovedenějších sci-fi povídek, které měli žáci napsat v druhém kole, nám dalo poměrně zabrat, a proto jsme se rozhodli, že není možné vybrat pouze tři nejlepší, a vybrali jsme jich mnohem víc – a to konkrétně 11 těch opravdu povedených, které se nám líbily nejen poutavým námětem, ale také správností anglické gramatiky a slovní zásoby, což byla dvě hlavní kritéria hodnocení.

Mezi oceněné autory patří Michael Malý (9. A), Lucka Vozandychová (9. B), Rob Jukl (9. B),  Verča Krejcarová (9. C), Meryem Aho (9. C), Lenka Hořejšová (9. C), Patrik Pahulák (9. C), Iva Buryšková (8. A), Honza Stárek (8. A), Domča Soukeník (8. B) a Jára Šeba (8. B). Všem ještě jednou gratulujeme a věříme, že si pochutnají na právem obdržených cenách v podobě sladkostí a s radostí se začtou do anglických příruček, které jim pomůžou v dalším jazykovém vývoji.

Na závěr jen malá zmínka o dalším kole soutěže. Tentokrát půjde o projekt na reálie Velké Británie. Žáci již byli o požadavcích k plnění úkolu seznámeni a my věříme, že se budou stále s větším nadšením a elánem účastnit dalších kol soutěže.  


Vybíjená 1. – 3. třída

19. 3. 2014 se uskutečnil turnaj ve vybíjené 1. – 3. tříd v hale TJ Třebeš. 

 fotogalerie


Vaření 4. A

4. A se učila připravit pro hosty ve školní kuchyňce malé pohoštění.

 fotogalerie


Olympiáda předškoláků

14. 3. 2014 se uskutečnilo další kolo „Olympiády předškoláků“ na ZŠ Sever. Umístění: 1. místo MŠ Slavíčkova, 2. místo MŠ Čtyřlístek, 3. místo MŠ Slatina, 4. místo MŠ Lužická, 5. místo MŠ Třebechovická. Gratulujeme!

 fotogalerie


Karneval ve školní družině

V březnu se v prostorách školní družiny uskutečnil karneval. Rej masek zaplavil jednotlivá oddělení. Prohlédněte si fotogalerii.

 fotogalerie 1. A, 3. A |fotogalerie 1. B, 3. B |fotogalerie 2. A, 4. A |fotogalerie 2.B, 4. B


2. MÍSTO V ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDĚ PRO PEPU LOCKERA

18. února 2014 se na ZŠ Habrmanova uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády.  Naši školu zastupovali  žáci Lukáš Hájek /kategorie A/, Pavel Zámečník/kategorie B/ a Josef Locker /kategorie C/.

Všichni žáci velmi dobře ZŠ Sever reprezentovali, navíc Josef Locker ve své kategorii obsadil 2. místo a kvalifikoval se do krajského kola. To se koná 17. března, takže Pepíkovi přejeme hodně úspěchů a děkujeme za reprezentaci školy.


Vybíjená 4. – 5. třída

12. 2. 2014 se uskutečnil  v hale TJ Třebeš turnaj smíšených družstev 4.-5.tříd ve vybíjené. Prohlédněte si fotogalerii.  

 fotogalerie


POČÍTÁME S KRTEČKEM

19. 2. 2014 se uskutečnilo setkání předškoláků na ZŠ Sever. Prohlédněte si fotogalerii. Další setkání se uskuteční 26. 3. 2014.

 fotogalerie


Úspěchy v jazykových soutěžích

V únoru proběhla okresní kola soutěží v českém a anglickém jazyce. Naši školu v Olympiádě z českého jazyka reprezentovala Nikola Benešová z 9.A, která obsadila skvělé 12. místo v konkurenci 26 soutěžících.

Ještě úspěšnější byli v Soutěži v anglickém jazyce Patrik Pahulák z 9.C, který skončil na 6. místě, a Sarah Dartey z 9.B, která obsadila 14. místo z celkového počtu 29 soutěžících. Špatně si nevedli ani mladší žáci ve stejné soutěži při svém prvním vystoupení v okresním kole. Robin Řepka z 6.A byl 19. a Lucie Dědáková z 6.A skončila 25., také mezi 29 soutěžícími. Všem žákům děkujeme za důstojnou reprezentaci školy a blahopřejeme k jejich výsledkům.


Věcné ceny byly předány

V úterý jsme v nejdůležitějších prostorách školy předali zasloužené odměny pro výherce naší anglické soutěže – o nejzdařilejší videopohlednice města Hradce Králové. Výherci na prvních třech místech si odnesli nejen ceny sladké, ale i naučné v podobě slovníků a gramatických příruček. A samozřejmě i diplomy. Na závěr bychom chtěli říci, že všem zúčastěným ze srdce děkujeme a těšíme se na další spolupráci v následujících kolech naší anglické soutěže.


Soutěž o nejzdařilejší videopohlednici zná své vítěze!! 

Jak jsme již slíbili, přinášíme Vám výsledky soutěže o nejzdařilejší  videopohlednici města HK.  Nejprve musíme zmínit, že se žáci tohoto úkolu zhostili opravdu zodpovědně a my jim za jejich přístup a nadšení k plnění úkolu děkujeme. Krátce k hodnocení - při výběru toho nejlepšího byla hodnocena 3 hlavní kritéria – správnost a použití anglického jazyka, technické zpracování, ale také nápad celé pohlednice.

Nejlépe ohodnoceni byli a na 1. místě se umístili Jára Bitarovec, Tom Finke a Pepa Zezula, kteří ve své pohlednici představili Zimní stadion v Hradci Králové, jeho historii a působení hokejového klubu Mountfield HK, jehož zápasy pravidelně navštěvují.

Na 2. místě se umístilo taktéž výborné video Kuby Šípka, Járy Šeby, Domči Soukeníka a Kuby Petříka. Kluci v něm představili Areál mládeže FC HK Bavlna, kde tráví svůj volný čas a trénují dovednosti ve fotbalu.

3. místo poté patří trojici Rob Jukl, Maty Holubec a Míša Žahourek, kteří představili město Hradec Králové jako město sportu a kulturních akcí.

 Nejen umístěným, ale také všem zúčastněným děkujeme za jejich práci a těšíme se na další skvělé výkony v dalších kolech pravidelné měsíční soutěže Soutěžíme v anglickém jazyce. A jelikož odjela většina výherců na fotbalové soustředění, věcné ceny jim budou slavnostně předány příští týden.  


Soutěžíme v anglickém jazyce

 Po úspěšném prvním kole naší školní soutěže, ve kterém měli žáci za úkol natočit krátkou videopohlednii o Hradci Králové, vyhlašujeme kolo druhé. Úkolem žáků je tentokrát napsat sci-fi povídku, jejíž rozsah by měl být přibližně na jednu stránku formátu A4. Nedílnou součástí je také vhodný obrázek, který by měl povídku ilustrovat. Oproti prvnímu kolu, kdy se soutěžilo v malých skupinkách, bude tentokrát každý žák soutěžit sám za sebe. Datum odevzdání je koncem měsíce února, konkrétně 28. v pátek. Žákům přejeme hodně zdaru a těšíme se na nejzdařilejší kousky. P.S.: O výsledcích prvního kola soutěže Vás budeme informovat během týdne, videopohlednice stále vyhodnocujeme.

 sci-fi povídka zadání


Čertovský sběr papíru

Mrkněte na zpracované video.

6. 12. 2013 se uskutečnil čertovsky úspěšný sběr starého papíru. Starého a unaveného anděla, kterého našli čerti pod starým papírem, se nepodařilo dostat zpět na nebesa, a tak již zůstane u nás.

 fotogalerie


Školní besídka

V posledním týdnu kalendářního roku 2013 se v tělocvičně školy uskutečnila vánoční besídka pro předškoláky MŠ Slezské Předměstí a samozřejmě pro žáky 1. stupně. Děkujeme všem účinkujícím a pedagogům, kteří besídku režírovali.

 fotogalerie


Výborné výsledky v testování SCIO

Naši žáci Josef Locker a Sarah-Rosalind Dartey podali skvělé výkony v testování SCIO.

Josef Locker dostal ocenění za nejlepší výsledek z matematiky v Královehradeckém kraji a Sarah-Rosalind Dartey dostala ocenění za nejlepší výsledek v anglickém jazyce v Královehradeckém kraji.

Každým rokem necháváme naše žáky z 9. tříd testovat společností SCIO. Testování proběhlo v listopadu 2013 a celkem se ho zúčastnilo 613 škol. Celkový počet testovaných žáků byl 17 823. Testovalo se z českého jazyka, matematiky, anglického jazyka a obecných studijních předpokladů.

Naše škola je opět z hlediska výsledků testů nad celorepublikovým průměrem a v matematice se dokonce blížíme víceletým gymnáziím.

 Ocenění a průvodní dopis od společnosti SCIO


Přemyslovci

17. 1. 2014 se uskutečnilo na škole další představení Agentury Pernštejni. S výpravou do historie se tentokráte žáci seznámili s „Přemyslovci na českém trůně I“.

 fotogalerie


S krtečkem na Sever

Předškoláci se vyzkoušeli na ZŠ Sever v rámci projektu „S krtečkem na Sever“ zápis nanečisto.

 fotogalerie


Indiánský lapač snů – práce dětí ve výtvarném kroužku na naší škole

Kroužek je určen žákům 5. – 9.ročníku a probíhá každé pondělí od 13:45 do 15:15 v pracovně výtvarné výchovy.

 fotogalerie


Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Každým rokem pořádáme na naší škole Konverzační soutěž v anglickém jazyce a ani letošní školní rok nebyl výjimkou. Soutěž proběhla ve čtvrtek 9. ledna 2014 a zúčastnilo se jí 23 žáků 6. - 9. tříd. Soutěžilo se v těchto disciplínách: ústní projev na vylosované téma, konverzace s učiteli a popis obrázku. Žáci, kteří dosáhli nejvyššího počtu bodů, budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které se koná 11. února 2014. Jsou to tito žáci: Lucie Dědáková, 6.A a Tereza Kaplanová, 7.B v kategorii AI pro 6.-7. ročník a Patrik Pahulák, 9.C a Sarah Dartey, 9.B v kategorii AII pro 8.-9. ročník.
Všem soutěžícím děkujeme a blahopřejeme k velmi dobrým výkonům.

 fotogalerie


Besídka ve školní družině

Mikuláš a vánoce 2013 v družině.

 fotogalerie


Zpívání na schodech

Poslední školní den kalendářního roku 2013 se uskutečnilo tradiční zpívání na schodech. Žáci 1. stupně si společně zazpívali vánoční koledy.

 fotogalerie


Deskové hry

20. 12. 2013 se uskutečnily na 1. stupni závěrečné turnaje v deskových hrách.

 fotogalerie


První pomoc na  I. stupni

17. 12. 2013 se uskutečnil na 1. stupni projektový den na téma „1. pomoc a zdravotní výchova“. Děkujeme studentkám Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Hradci Králové za pomoc v praktických ukázkách.

 fotogalerie


Vánoční angličtina na I. stupni

Žáci 3. A, 4. A, 4. B se seznamují v hodině Aj s tématem vánoc v anglosaských zemích.

 fotogalerie


Soutěžíme v anglickém jazyce – I WANT YOU TO SPEAK ENGLISH

Nad rámec hodin anglického jazyka připravili vyučující pro žáky naší školy seriál měsíčních soutěží, ve kterých budou plnit nejrůznější úkoly v anglickém jazyce. Jako první byla vyhlášena soutěž o nejzdařilejší videopohlednici města Hradec Králové. Úkol zní jasně – natočit krátký spot, ve kterém bude představeno buď město celé, nebo si žáci vyberou jejich oblíbené místo ve městě, o kterém krátce pohovoří a představí jej tak, jak sami uznají za vhodné. Kreativitě a originalitě se meze nekladou. Délka videa by neměla přesáhnout tři minuty a žáci jej budou natáčet v malých skupinkách. Na výherce a další umístěné čekají odměny. Dle prvních dojmů našich svěřenců se je opravdu na co těšit. No nechme se překvapit. Datum odevzdání je 24. ledna 2014 a ukázky videopohlednic budou zveřejněny na našich webových stránkách. Na závěr bychom chtěli žákům popřát spoustu příjemně strávených chvil a zábavy při plnění úkolu.

informační leták (pdf), videopohlednice cz (pdf), videopohlednice aj (pdf)


KRTEČEK A VÁNOCE

11. 12. 2013 se uskutečnilo poslední setkání předškoláků na ZŠ Sever.  Prohlédněte si fotogalerii.

 fotogalerie


Mikuláš na prvním stupni

5. 12. 2013 navštívili žáky 1. a 2. tříd nadpřirozené mocnosti.

 fotogalerie


Polní nemocnice

V listopadu navštívili žáci školní družiny základnu polní nemocnice v Hradci Králové a prohlédli si její vybavení.

 fotogalerie


3. A v knihovně

 fotogalerie


4. místo na HMČR

NEJLEPŠÍM BRANKÁŘEM celého turnaje se stal MÁRA JECH z FC Hradec Králové. GRATULUJEME!!!

Více informací naleznete zde.


Angličtina hrou

Žáci 3. A v rámci výuky Aj využili i prvky pocitové výchovy na téma rodina. Prohlédněte si fotografie.

 fotogalerie


2. A v knihovně

28. 11. 2013 navštívila třída 2. A znovu knihovnu. S paní knihovnicí si povídali o autorce dětských knih Astrid Lindgrenové (autorce knih například Pipi Dlouhá punčocha, Děti z Bullerbynu).

 fotogalerie


Krteček a pastelky

20. 11. 2013 se znovu setkali pedagogové s předškoláky na ZŠ Sever. Prohlédněte si fotografie. Další setkání se uskuteční 11. 12. 2013.

 fotogalerie


Informace pro rodiče 9. tříd

Elektronická brožura s přehledem oborů vzdělání středních škol v Královéhradeckém kraji pro přijímací řízení na školní rok 2014/2015 – odkaz zde (PDF)

 


Nová mobilní aplikace Strava.cz pro Android

Vážení strávníci ŠJ ZŠ Sever, v rámci zkvalitňování služeb jídelny Vám nabízíme novou službu - mobilní aplikaci Strava.cz pro Android. Mobilní aplikaci strava.cz pro telefony a tablety s operačním systémem Android si můžete zdarma stáhnout na Google Play, odkaz pro stažení najdete na www.strava.cz


STARÉ POHÁDKY ČESKÉ (3. a 4. ročník)

11. 11. 2013 shlédli žáci 3. a 4. ročníku divadelní představení Jana Bílka: STARÉ POHÁDKY ČESKÉ aneb CO SI KAŠPÁREK Z JIRÁSKA ZAPAMATOVAL. Pomocí loutek se žáci přenesli do doby praotce Čecha, kněžny Libuše……

 fotogalerie


Olympiáda předškoláků

8. 11. 2013 se uskutečnila Olympiáda předškoláků v dovednostech. Síly mezi sebou změřila MŠ Slavíčkova, MŠ Třebechovická, MŠ Slatina, MŠ Čtyřlístek a MŠ Lužická. Nejlépe si vedli předškoláci z MŠ Slavíčkova. Všem účastníkům „Olympiády“ gratulujeme.

 fotogalerie


Než užiješ alkohol, užij svůj mozek

7. 11. 2013 se uskutečnila pro žáky 7. ročníků přednáška na téma  „Než užiješ alkohol, užij svůj mozek“.

 fotogalerie


Dušičky

V „dušičkovém čase“ vyřezávali žáci 4.B dýně.

 fotogalerie


Trénink na školní besídku 2013


Coca-cola Cup

Žáci  ZŠ Sever vstoupili vítězně do nového ročníku Coca-cola Cup. Ve čtvrtek 24. 10. proběhlo v Jaroměři 1. kolo soutěže Coca-cola Cup. Kluci z 9.B doplněni mladšími spolužáky z 8. B zvítězili v obou utkáních s jaroměřskými soupeři. Za vzornou reprezentaci školy zaslouží pochvalu za velmi poctivý a zodpovědný výkon.

 fotogalerie


SEZNAMTE SE S KRTEČKEM 

23.10. 2013 se uskutečnilo první setkání pedagogů ZŠ Sever s předškoláky „S krtečkem na Sever“. Prohlédněte si fotografie.

 fotogalerie


DĚTSKÝ MARATON 2013

Ve středu 23. 10. 2013 byl ve 12.00 hodin odstartován na TJ Sokol Hradec Králové Dětský maraton 2013. Na světě se do tohoto maratonu přihlásilo celkem 586 týmů, v kategorii do 13 let bylo registrováno celkem 370 týmů (účast i ZŠ Sever). Průběžné výsledky naleznete zde. Prohlédněte si fotogalerii.

 fotogalerie


SEBEOBRANA DÍVEK 

Sebeobrana dívek s městskou policií se uskutečnila 21. 10. 2013. Dívky v tělocvičně nacvičovaly jednoduché chvaty,  jak se ubránit před napadením.

 fotogalerie


EKOLOGICKÉ VÝUKOVÉ PROGRAMY PRO 3. – 5. ROČNÍK

V měsíci říjnu se ve 3. – 5.ročníku uskutečnily besedy: Cesta pitné vody, Příroda okolí Hradce Králové a Pardubic, Zázračná planeta Země. Ekologické výukové programy se uskutečnily ve spolupráci s Nadačním fondem Veolia.

 fotogalerie


4. A v knihovně 

 

Ve středu 9. 10. 2013 navštívila 4. A městskou knihovnu. Tentokrát si paní knihovnice připravila téma: „Staré pověsti“. Společně s dětmi si četla a povídala o pověstech, které jsou méně známé. V závěru měly děti možnost poohlédnout se po nových knížkách v knihovně.

 fotogalerie


Vítězství a postup na okrskovém kole minikopané starších žáků   

Ve čtvrtek 10. 10. 2013 jsme pořádali okrskové kolo starších žáků v minikopané. S plným počtem bodů a celkovým skóre 21:1 jsme turnaj jednoznačně ovládli a zaslouženě postoupili do okresního finále, které se hraje za týden v Chlumci.

Naši školu reprezentovali: Honza Hazuka, Jarda Šeba, Lukáš Feko, Dominik Soukeník, Honza Kabeláč, Marek Rajnoch, Roman Hrubý, David Knespl, Dominik Bičiště a Adam Zapletal

 fotogalerie


Beseda s Neslyšící lektorkou  

Tématem besedy bylo samotné seznámení s komunitou neslyšících, s jejich jazykem a kulturou. Naši žáci ze 6. a 7. ročníku se měli možnost v rámci této besedy  dozvědět základní informace, umožňující reálný pohled na tuto skupinu obyvatel.

 fotogalerie


VÝPRAVY S KRTEČKEM NA SEVER 

Učitelé na ZŠ Sever se snaží ulehčit přechod malých předškoláků z mateřských školek na školu základní.

Termíny naleznete zde.


Přírodovědná exkurze 6. A 

Exkurze byla zaměřena na lesní ekosystém. Své poznatky žáci zaznamenávali do pracovních listů.

 fotogalerie


VSA Xtreme uvedl BACK TO SCHOOL

12. 9. 2013 VSA Xtreme uvedl BACK TO SCHOOL, seriál sportovně-zábavných programů pro základní školy. Jeny Valenta a další instruktoři předvedli žákům dopolední program plný adrenalinu, soutěží a workshopů! Zároveň jim ukázali další možnosti trávení volného času a rozšířili mezi nimi informace o letních extrémních sportech. Děkujeme za ukázky…

oficiální fotogalerie, oficiální video

 fotogalerie


Vítězové Coca – Cola Školském poháru 2013 v Turíně

Chlapci ZŠ Sever Hradec Králové dostali za vítězství v Coca – Cola Školském poháru 2013 krásný dárek, třídenní návštěvu Turína s možností poznat zázemí jednoho z nejslavnějších italských týmů FC Juventus. První den došlo k setkání s dalšími osmi evropskými vítězi a vítězkami Coca – Cola Školského poháru. Program druhého dne odstartovala prohlídka středu města. Poté následovala návštěva tréninkového centra Juventus Turín Vinovo, které na ploše 140 tisíc metrů čtverečních nabízí 9 fotbalových hřišť, kryté hřiště, posilovnu, medicínské centrum, plavecký bazén a mnoho dalšího... (celý článek zde v pdf)

 fotogalerie na oficiálních stránkách Školského poháru 2013


Votroci doprovodili děti do školy

První školní den letos připadl na pondělí 2. září. A právě toto ráno si dali Votroci sraz před ZŠ SEVER, která je patronátní školou našeho klubu a navštěvuje ji také většina ze žákovské základny FC Hradec Králové. Těsně před osmou hodinou ranní se před vchodem do základní školy potkalo deset fotbalistů prvního týmu, aby šli pozdravit žáky při jejich vstupu do nového školního roku, a při té příležitosti absolvovali krátkou autogramiádu...(CELÝ ČLÁNEK A FOTOGALERII NALEZNETE ZDE)


ARCHIV 2012/2013

 archiv 2012/13


 

Grantový projekt

Účastníme se projektu: Mozaika jako nástroj podpory sociální adaptace dětí a žáků v Královéhradeckém kraji, II.

Grantový projekt

EUpenizeskolam
Učíme se v ruku v ruce

|zpracované testy


Poznávání nezná hranic

Společný projekt spolupráce mezi městy Hradec Králové a WALBRZYCH

|více informací zde


Sportovní třídy

Spolupráce se sportovními kluby

|více informací zde


Grantový projekt 

Multimediální první pomoc pro pedagogy

Škola je partnerem projektu Multimediální první pomoc pro pedagogy

|více informací zde


Plavecká škola

plavání 1. - 3. tříd

|více informací zde


Učíme interaktivně II. stupeň – pedagogové ZŠ Sever (Mgr. N. Skácelová a Mgr. P. Sedliský) se zapojili do projektu, který koordinuje ZŠ Komenského, Trutnov.


Kin-ball je sport, který vznikl v Kanadě na konci osmdesátých let minulého století - jedná se tedy o...(více na www.kin-ball.cz)

ZŠ Sever je pilotní škola.


Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.


Grantový projekt 

Škola pro reálný život

 aktualizace 4. 12. 2012|

|více informací zde