Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

Základní škola SEVER

O princezně Koroničce a její nevyléčitelné nemoci

Covid tu s námi je už rok...Ovlivňuje životy nás všech. A vstupuje i do fantazie dětí. Přečtěte si pohádku Elišky Gaberové ze 6. A, která na základě tvořivé online hodiny literatury napsala opravdu povedený příběh.

O princezně Koroničce a její nevyléčitelné nemoci

V jednom království jménem Korona žil král Covid XIX. se svou dcerou Koronou. Protože byla rozmazlená, museli jí všichni říkat princezno Koroničko.

Jednoho dne si princezna Koronička usmyslela, že nikdo nemůže být stejně mocný a bohatý jako ona. Proto do celého světa pustila zatím nevyléčitelnou nemoc. Byla známá po celém světě, dokonce ji miliony a miliony lidí znaly osobně. Někteří kvůli ní položili svůj život k jejím nohám. Princezna Koronička vládla celému světu. Pozavírala školy, někteří lidé nemohli chodit do práce, nikdo nemohl sportovat a hodně lidí šlo na pobyt zdarma do nemocnice. 

Jednou  princ VakcínaI I. z Českého království objevil pro princeznu Koroničku  parfém s lékem proti nemoci, kterou vymyslela. Už vycházel ze zámku, aby se vydal  do Korona království a  princezně Koroničce parfém s lékem předal. V zámecké bráně ho zastavil král jménem Pandemiolog I. a řekl: “Synu, už jsi dospělý a nemohu to před tebou tajit věčně. Po cestě se stav za svým bratrem, který žije ve Slovenském království.” Princ se podivil a vykřikl: “Cože, já mám bratra!!!” Král odpověděl: “Ano, máš. Žije tam s tvojí matkou Vakcinoložkou I. a jmenuje se Očkoun I. Bez něj si princezna vakcínu nevezme. Když jste byli malí, zlý čaroděj Vsedobrepryc vás zaklel.” “A jak?” zeptal se princ.  “Tak, že celé Československé království rozdělí na České a Slovenské a že vy dva se můžete vidět až v nouzi nejvyšší, která nastala právě teď. S tvojí maminkou si jen posíláme dopisy přes královské posly. Požádal jsem ji, ať mu řekne celou pravdu o prokletí a ať na tebe Očkoun počká. Vypravíte se za princeznou spolu.” vysvětlil vše princi král. Vakvína I. zíral na svého otce s otevřenou pusou a pak odpověděl: “Dobře, otče, nemám tobě ani mé matce za zlé, že jste nám o tom neřekli. Měli jste k tomu dobrý důvod. Za bratrem se vypravím a spolu tu nemoc porazíme, věř mi.”

 Princ se vydal za svým bratrem, který už na něj čekal před zámeckou bránou ve Slovenském království. Bratři se objali a vypravili se na dlouhou cestu do Korona království. Když dorazili, sluha je dovedl ke králi a princezně. Oba princové dvojhlasně řekli: “Dobrý den, králi Covide XIX., a také dobrý den vám, princezno Koroničko I.” “No, dobrej…,“ odpověděla Koronička, “co chcete?”  “My jsme vám přinesli parfém, který ještě nikdo jiný před vámi neměl.” odpověděli bratři. “Vopravdu? Ukažte, ukažte, dejte ho sem,” sápala se po něm nedočkavě Koronička.  Přivoněla si a řekla: “Ó, jaká je to nádherná vůně!” A v tu chvíli se z princezny Koroničky stala překrásná, hodná a milá dívka. 

Na celém světě nebyl ani jediný malý bacíleček s nemocí od princezny Koroničky. Princ Očkoun se do princezny Koroničky  zamiloval a princezna do něj taky. Na hrad okamžitě dorazila také princezna Rouška z vedlejšího království Rouškov se svým otcem králem Rouškoslavem I., aby společně oslavili tuto šťastnou událost. Princ Vakcína se do ní zamiloval a ona do něj taky. A tak byla dvojitá svatba - prince Vakcíny s  princeznou Rouškou a prince Očkouna s princeznou Koroničkou. Ve chvíli, kdy šli k oltáři, se objevil čaroděj Vsedobrepryc a křikl: “Tentokrát jste vyhráli, ale ještě o mně uslyšíte!” A byl pryč. 

Teď si všichni žijí spokojeně. A jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes.  Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

 

22.2. 2021


Nejbližší akce

COVID 19

Informace a rady pro rodiče

více informací...

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o