Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

Základní škola SEVER

Výborné čtvrté místo z republikového finále McDonalds Cupu v Ostravě

Ve dnech 30.5 –  31.5 se naše škola zúčastnila jedné z nejvýznamnějších sportovních akcí v rámci základních škol – Republikového finále McDonald’s Cupu v Ostravě. Na toto prestižní finále jsme se kvalifikovali jako vítěz krajského finále, které se uskutečnilo v Jičíně.

Celkově se probojovalo na tuto akci šestnáct nejlepších škol v republice, z nichž každá reprezentovala svůj kraj. Družstva byla rozdělena do 4 skupin po čtyřech a první dva týmy postoupili do elitní osmičky.

My jsme v prvním utkání porazili ZŠ Zlín 5 : 0, potom následovalo vyhecované utkání proti ZŠ Pardubice-Ohrazenice, které bylo zpočátku vyrovnané, ale když dali kluci dva góly, soupeř odpadl a konečný výsledek 7 : 1 mluví za vše. V posledním utkání jsme rozstříleli ZŠ Chodov 7 : 0 a vyhráli skupinu se skóre 19 : 1 a postoupili do první osmičky.

První den jsme zakončili návštěvou úžasného Světa techniky. Druhý den dopoledne začalo čtvrtfinálovým utkáním se ZŠ Vimperk, které proběhlo hladce a po výsledku 9 : 3 nás čekalo semifinále.

Soupeřem nám byl vítěz posledních dvou ročníků ZŠ Marjánka Praha, která měla většinu hráčů ze Sparty Praha. Utkání začalo nervózně, soupeř hrál na jistotu, naši kluci útočili, ale byla na nich vidět nervosita a také únava po předchozích bojích. Vše vyvrcholilo hrubou chybou před naší brankou z které byla penalta, soupeř proměnil  a od té doby získal převahu. Potom se zranil náš kapitán D. Holub a utkání skončilo 0 : 5.

Následoval oběd a  exhibiční utkání týmu McDonald’s a týmu osobností, kde bylo možno vidět hráče jako např. M. Jankulovský, Z. Grigera, L. Došek, J. Kohák a P. Švancara.

Naši kluci se trochu oklepali z prohry a už se připravovali na utkání o třetí místo, proti domácí ZŠ J. Šoupala z Ostravy. Domácí měli velkou podporu u fanoušků, utkání spolu s finále na vedlejším hřišti snímala televize v přímém přenosu, který běžel na Idnes. Kluci hráli dobře, ale jejich šance likvidoval později vyhlášený nejlepší brankář turnaje a také trochu smůla a proto konečná prohra 0 : 2 mrzí. Přesto je čtvrté místo na takto prestižním turnaji velkým úspěchem i když naše mužstvo při troše štěstí mohlo myslet i na cenu nejvyšší, což byl zájezd na ME do Francie kam poletí žáci ZŠ Marjánka.

Všem hráčům moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy, přejeme mnoho dalších podobných a lepších úspěchů. Školu reprezentovali P. Vlk(také vstřelil 2 branky), který výborně chytal a mužstvo často podržel. V poli hráli T. Fejgl(2), M. Musil(1), A. Tomek(2), D. Holub(6) a F. Brdička(9). Všichni jsou hráči partnerského oddílů FC HK a tímto děkujeme tomuto oddílu, že nás takto podporuje. Dále hráli T. Bešík(1), T. Krejza(2), P. Kerhart, J. Lorenc, D. Číža(1), T.Hůla(1) a M. Drábek. V neposlední řadě patří také obrovský dík trenérovi mládeže FC HK Martinovi Štěpánovi, který kluky celý turnaj vedl.

6.6. 2016


Nejbližší akce

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Sportovní třídy

Od 6. ročníku má vždy jedna třída v ročníku sportovní zaměření a ostatní třídy mají zaměření na informatiku.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o