ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Letíme za Pavlem Nedvědem na Juventus Turín

30.10. 2017

Vítěz 20. ročníku McDonald's Cupu - ZŠ Sever Hradec Králové

 


Zahájení 21. ročníku McDonalds Cupu

30.10. 2017

Nejlepší střelci z našeho vítězného týmu 20. jubilejního ročníku McDonald´s Cup Adam Binar, Petr Chudý a Matouš Benedikt byli pozváni do Kongresového centra Praha. Promítal se film natočený na ZŠ Sever, ve kterém byli všichni hráči vítězného týmu 20. ročníku. Toto setkání bylo pro pořadatele na všech úrovních tohoto velkého turnaje. Na pódiu se střídali členové organizačního štábu, sponzoři, patron nového ročníku ...

 


Florbal starší žáci

17.10. 2017

Na krásu to nevyšlo. V úterý 17. 10. 2017 jsme se zúčastnili okrskového kola ve florbalu starších žáků na ZŠ Kukleny. Přestože jsme bavili přítomné diváky atraktivní hrou, přestože jsme ani jednou neprohráli, ale protože jsme neměli štěstí v koncovce, jsme do okresního finále nepostoupili. Prostě „na krásu“ se nevyhrává. Za velmi sympatické vystupování a velmi dobrou reprezentaci školy chválím všechny zúčastněné ...

 


Seznamte se s Krtečkem

12.10. 2017

11. 10. 2017 se na ZŠ Sever uskutečnilo první setkání předškoláků.

 

 

 


MĚSTSKÁ DOPRAVA VČERA DNES A ZÍTRA

9.10. 2017

5. A ZŠ Sever 6. 10.  2017 navštívila  výstavu fotografií nejen z historie MHD na Terminálu hromadné dopravy. Vernisáž uspořádali: Sdružení pro elektrickou frakci a Dopravní podnik města Hradec Králové.

 

 


Sportovní den s Městskou policií Hradec Králové

3.10. 2017

Časy našich dětí nestačily na medailové pozice, ale i tak jim patří velké díky za bojovnost a především za vybojované uznání od záchranné služby, která naše žáky z 9. A vyhlásila za nejzdatnější zdravotníky ze všech zúčastněných dětí.

Za odměnu dostali žáci 9. A poukaz na exkurzi do střediska záchranné služby v Hradci Králové.

 


Pevnost Josefov

27.9. 2017

27. září 2017 žáci 8. tříd navštívili pevnost Josefov. V rámci interaktivního programu si vyzkoušeli, jakým činnostem a povoláním se věnovali obyvatelé pevnostního města v 18. století.

Zábavnou formou se dozvěděli nejdůležitější informace o pevnosti. Samozřejmě nechyběla prohlídka podzemí.​

 


World Marathon Challenge

27.9. 2017

10. ročník dětského maratonu World Marathon Challenge se uskutečnil na atletickém stadionu v Pardubicích. Maratonu se opět zúčastnily školy z Pardubic a z Hradce Králové.

Svěřenci trenérů Mgr. Evy Šotolové a Mgr. Ondřeje Tykvy zaběhli celou trať pod 2 hodiny (1 : 55 : 59).

 


Dental prevention

27.9. 2017

Žáci 1. – 3. ročníku se zúčastnili přednášky o správném čištění zubů. Studenti Zubního lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové v rámci projektu Dental prevention vysvětlovali dětem vznik zubního kazu. Součástí školení byl i praktický nácvik správného čištění chrupu.

 


Nejlepší řešitelé vědomostních soutěží

24.9. 2017

Ve středu 20. 9. 2017 se na Krajském úřadu uskutečnilo vyhlášení Nejlepších řešitelů vědomostních soutěží. Jedním z oceněných byl i zástupce ZŠ Sever, vítěz krajského kola zeměpisné olympiády, Tomáš Kryl ze 7. A.

 

 
Nejbližší akce

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Sportovní třídy

Od 6. ročníku má vždy jedna třída v ročníku sportovní zaměření a ostatní třídy mají zaměření na informatiku.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o