ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Slavnostní předání Slabikářů

12.11. 2018

V pátek 9. 11. 2018 navštívily třídy 1. A a 1. B blízkou knihovnu na Slezském Předměstí, kde se seznámily s prostředím knihovny a splnily úkoly kočky Berty. V závěru návštěvy byly žákům slavnostně předány Slabikáře.

 

 


Volba povolání 2018

12.11. 2018

V rámci předmětu Volba povolání mají žáci možnost se seznámit s nabídkou různých středních škol. např. Hotelová škola HK, SPŠ stavební HK, TRIVIS Třebechovice pod Orebem ...

 

 

 


Biblioterapie

13.11. 2018

7. 11. 2018 se třídy 3. A a 3. B zúčastnily workshopu "Biblioterapie" na Pedagogické škole Univerzity HK. Děti chodily ve skupinách po stanovištích a pracovaly s literárními texty společně se studenty 5. ročníku.

 

 


Adaptační kurzy

9.11. 2018

V úvodu nového školního roku 2018/2019 se jednotlivé 6. třídy zúčastnily adaptačního kurzu, který byl zaměřen na stmelování dětí a lepší vzájemné poznání mezi sebou a s třídním učitelem. Přítomna byla i paní psycholožka, která pomáhala se stmelováním kolektivu.

 

 


Starší florbalisté bronzoví

9.11. 2018

Díky vítězství v okrskovém kole starších žáků ve florbalu jsme se probojovali do okresního finále. Kluci v něm předvedli výborné výkony, v pětičlenné skupině jsme nestačili jen na vítěze z Gymnázia Boženy Němcové. Všem hráčům děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

 

 


Halloweenský den v 1. třídách

2.11. 2018

Halloweenský den proběhl v 1. třídách na škole 31. 10. 2018. Ve výuce se tak objevili upíři, víly, čarodějnice a další nadpřirozené bytosti. Postrádali jsme jen hastrmana a bubáka.

 

 

 


Olympiáda předškoláků MŠ ve zručnosti 2018

31.10. 2018

V pátek 26. 10. 2018 se uskutečnila v prostorách školní družiny první část „Olympiády předškoláků MŠ“. Děti si vyslechly pohádkový příběh o zatoulaném štěňátku, které společně zachránily. Všem děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

 

 


HALLOWEEN 4. A

29.10. 2018

Při páteční hodině VV, si třída 4. A  užila  vydlabávání dýní, byl to boj, ale vše se zdařilo a děti si s rodiči zapálí dýni na svátek HALLOWEEN.

 

 

 


Seznamte se s Krtečkem

23.10. 2018

17. 10. 2018 se uskutečnilo první setkání předškoláků s pedagogy na ZŠ Sever. Za velmi velkou účast všem rodičům děkujeme.

 

 

 


Ateliér HDD 3. B

23.10. 2018

Ve středu 11. 10. 2018 navštívily děti 3.B Ateliér HDD, kde se ponořily do tajemného světa stromů, kůra a listí – nejen slovy a obrazy, ale i různými pokusy. Grafickou technikou zvanou „frotáž“ vytvořily spoustu roztomilých skřítků Podzimníků.

 

 
Nejbližší akce

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Sportovní třídy

Od 6. ročníku má vždy jedna třída v ročníku sportovní zaměření a ostatní třídy mají zaměření na informatiku.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o