ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Dětský den

11.6. 2018

Dětský den oslavily děti školní družiny zábavně. Soutěžily v 11 sportovních i nesportovních disciplínách. Jednou z nejoblíbenějších odměn bylo malování na obličej.

 

 

 


Pobyt v přírodě 4. A, B

11.6. 2018

Od 4. 6. 2018 do 8.6.2018 se uskutečnil pobyt v přírodě třídy 4. A a 4. B. Počasí bylo skvělé, jídlo bylo výborné a děti? Fantastické!

 

 

 


Hradecké sportovní hry mládeže

6.6. 2018

Tradiční sportovní rozloučení se školním rokem proběhlo v první fázi ve středu 6. 6. 2018 atletickou částí. 

Individuální úspěchy: 1. mísro Viktorky Kalouskové v běhu na 800 m, 2. místo Váji Samkové v běhu na 60 m a 3. místo Davida Štoska ve vrhu koulí.

 


2. místo McDonalds Cup

6.6. 2018

21. ročník McDonald's Cupu republikové finále – 2. místo. 

Naši kluci postupně vyhráli okrskové, okresní i krajské finále, ve 12 utkáních jedenáctkrát vyhráli a jen jednou remizovali a po zásluze se tak kvalifikovali na finálový turnaj – Svátek fotbalu. V něm bylo 16 družstev základních škol z celé republiky rozděleno do 4 skupiny po 4 družstvech.

 


Papírové Safari

31.5. 2018

V rámci hodin estetické výchovy se žáci 6. ročníku zapojili do projektu Papírové Safari, ve kterém měli za úkol vytvořit obří sochu krokodýla z papírového kartonu. Ten byl poté, společně s dalšími sochami zvířat, celý květen vystaven v OC Aupark HK.

 

 


Sportovní olympiáda MŠ

29.5. 2018

V pátek 25. 5. 2018 se konala závěrečná část „Olympiády MŠ“. Ve sportovních disciplínách nejlépe uspěly děti z MŠ Slatina, dále pak MŠ Slavíčkova, MŠ Lužická a MŠ Čtyřlístek. Nezúčastnila se MŠ Třebechovická.

 

 

 


HELICOPTER SHOW

22.5. 2018

Dne 11. května 2018 se třídy  1. A a 1. B zúčastnily na letišti HELICOPTER SHOW - děti viděly v akcích záchranný integrovaný systém.

 

 

 


Školní výlet 1. ročníku

22.5. 2018

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 podnikli žáci 1. tříd školní výlet. První zastávka byla v minizoo Stěžery.  Zde si děti mohly prohlédnout a také nakrmit různá zvířata – zebry, velblouda, dikobrazy, pumu, daňka, koníky ...

 

 


Rozhodnuti o přijetí k základnímu vzdělávání

9.5. 2018

Rozhodnuti o přijetí k základnímu vzdělávání od školního roku 2018/2019 ...


Nešťastná prohra ukončila cestu na mistrovství

17.5. 2018

V kvalifikaci na MČR poznali kluci z 9. B, že ve sportu je možné vše. V utkání proti vítězi Středočeského kraje v minifotbalu, byli jasně lepší, měli neuvěřitelné množství šancí, ale přesto odcházeli poraženi. Ani vysoké vítězství nad základní školou z Jablonce n/N, pak už neřešilo jejich touhu po postupu na mistrovství ČR.

 
Nejbližší akce

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Sportovní třídy

Od 6. ročníku má vždy jedna třída v ročníku sportovní zaměření a ostatní třídy mají zaměření na informatiku.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o