ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Vaření 4. A

17.3. 2019

Na přípravu studených pokrmů se děti moc těšily . Práce na přípravu ve skupinkách se zdařila a my jsme v rámci prac. činností oprášili školní kuchyňku. Výsledky byly úžasné !!!

 

 

 


Tahle parta si to zaslouží

14.3. 2019

Kluci z 9. B, kteří nehrají za FC Hradec Králové, po vítězství z minulého týdne v okrskovém kole v halové kopané, dnes excelovali i v okresním finále této soutěže. V dnešním finálovém dnu, posílení o Kubu Rutsche v brance, přehráli všechny soupeře až na družstvo Gymnázia B. Němcové, s kterým sehráli bezbrankovou remízu. Bez obdrženého gólu si kluci zajistili postup do krajského finále v Hostinném. 

 


Vybíjená 3. ročník

17.3. 2019

Žáci 3. ročníku se zúčastnili turnaje ve vybíjené.

 

 

 

 


Postup z Konferenčního finále Školské futsalové ligy 7. tříd

14.3. 2019

V úterý 12.3.2019 jsme se v Rousínově zúčastnili Konferenčního finále žáků 7. tříd ve futsale. Po dobrých výkonech, kdy jsme zaváhali jen na konci  prvního zápasu, jsme už další utkání s přehledem zvládli a výsledkem je postup do Celorepublikového finále, které se bude konat 3. 4. 2019 ve Žďáru nad Sázavou.

 

 


Krteček a matematika

6.3. 2019

Krteček a matematika – 20. 2. 2019 se uskutečnilo další setkání předškoláků na ZŠ Sever.

 

 

 


Vítězství v divizním finále Školské futsalové ligy 7. tříd

5.3. 2019

Ve středu 28. 2. jsme odehráli divizní finále Školské futsalové ligy 7. tříd. Do tohoto kola jsme se probojovali díky vítězství v předchozích dvou kolech.

Po úvodních utkáních bylo jasné, že o 1. místo a postup se popereme s družstvem ZŠ Třemošnice. Po rozpačitém začátku utkání se naši borci rozehráli k výbornému výkonu ...


Zeměpisná olympiáda okresní kolo

4.3. 2019

Lukáš Fiedler 2. místo, Evelyn Sofilkanych 6. místo a Petr Ther 8. místo. Začátek každého kalendářního roku je pro nás, co se zajímáme o geografii, svátkem. Vždy se těšíme na školní kolo Zeměpisné olympiády a každý z nás doufá, že se probojuje do okresního kola, kde je naše škola už několik let úspěšná. Samozřejmě tam nemůžeme postoupit všichni, a tak aspoň držíme palce těm, kteří vyhráli školní kolo ...

 


Karneval v družině

23.2. 2019

V měsíci únoru se konal ve školní družině tradiční karneval. Sešli se zde klauni, princezny, víly, piráti, kovbojové a různé pohádkové bytosti. Děti si užily spoustu legrace, soutěží a sladkých odměn. Domů odcházely unavené, ale hlavně spokojené.

 

 


Sportovní třídy

9.2. 2019

Žákům z akademie FC Hradec Králové pomáhá spolupráce klubu se Základní školou Sever. Ta se prohloubila natolik, že už v tomto školním roce jsou některé třídy složené výhradně z mladých Votroků ...

 

 


Moje tělo

5.2. 2019

Dne 28. a 29. ledna 2019 žáci 2. A a 2. B navštívili interaktivní výstavu "Moje tělo" ve Futuru. V praxi si vyzkoušeli, jak dýcháme, pohybujeme rukou, jaké máme části mozku a k čemu nám slouží a co dělají naše smysly. Dětem se výstava moc líbila a dozvěděly se mnoho nového.

 

 
Nejbližší akce

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Sportovní třídy

Od 6. ročníku má vždy jedna třída v ročníku sportovní zaměření a ostatní třídy mají zaměření na informatiku.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o