ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Vánoční výrobky pro děti do nemocnice v Českých Budějovicích

10.12. 2018

Naše třída 4.A vyrobila při PČ a ve VV několik výrobků pro děti do nemocnice v již. Čechách.
Práce nás bavila a výsledky byly úžasné.
Krásné Vánoce  přejí děti!

 

 


Čertovské experimenty 2018

7.12. 2018

7.12. se žáci 8. C zúčastnili "Čertovských experimentů". Další informace k této akci najdete na stránkách Přírodovědecké fakulty UHK.

 

 

 


Mikuláš 2018

7.12. 2018

5. 12. 2018 se 1. stupeň ZŠ Sever rozrostl o další 3 žáky. Tento stav trval pouze 2 hodiny. Nebeské a pekelné děti nás navštívily a ihned zase zmizely.

 

 

 


Florbal dívky mladší

22.11. 2018

Děvčata ze 6. a 7. tříd se ve středu 21.11 zúčastnila okresního finále ve florbale. I přesto, že jsme ve svých řadách neměli jedinou florbalistku, tak se děvčata za své výkony vůbec nemusela stydět.  Skvělé výkony podaly obě nominované brankářky- Mikanová a Jonášová a děvčata v poli to doplňovala svou bojovností a běhavostí.

 


Florbal dívky starší

22.11. 2018

15.11. se naše žákyně 8. a 9. tříd zúčastnily mezi-školních utkání ve florbale. Děvčata sice bojovala a své soupeře jednoznačně uběhala, ale bohužel nám nepadaly góly a soupeř měl v tomto ohledu víc štěstí. I tak holkám patří velké díky za reprezentaci školy.

 


Krteček a pastelky

15.11. 2018

14. 11. 2018 se na škole uskutečnilo další setkání předškoláků. Prohlédněte si fotogalerii.

 

 

 


O pejskovi a kočičce

15.11. 2018

V pondělí 12. 11. 2018 navštívili žáci 1. a 2. tříd divadlo Drak, kde zhlédli velice poutavé a vtipem sršící představení s názvem O pejskovi a kočičce. 

 

 

 


Psaní všemi deseti

14.11. 2018

Žáci 7.A se v úterý 13.11. v rámci grantového projektu I-KAP ve spolupráci s Obchodní Akademií Hradec Králové zúčastnili besedy s manžely Zaviačičovými. Kromě povídání pana Zaviačiče či exhibici rychlopsaní na klávesnici paní Zaviačičové žáci dostali i možnost si sami zasoutěžit v psaní všemi deseti a ukázat tak, co se v hodinách naučili.

 


Podzim ve školní družině

13.11. 2018

Letošní podzim, který byl krásně barevný a nezvykle teplý, se stal inspirací dětem při výtvarných a pracovních činnostech ve školní družině.

 

 

 


Ateliér HDD 3. A

13.11. 2018

6. 11. 2018 navštívila třída 3. A Ateliér HDD na Velkém náměstí, kde probíhal vzdělávací program "Tajemství lesa a volání stromů". Děti se dozvěděly mnoho zajímavých a užitečných informací o stromech a jejich částech, prohlédly si umělecké obrázky, poslechly lesní příběh o zvířátkách a vytvořily podzimní skřítky s frotáží letokruhů.

 
Nejbližší akce

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Sportovní třídy

Od 6. ročníku má vždy jedna třída v ročníku sportovní zaměření a ostatní třídy mají zaměření na informatiku.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o