ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Republikové finále Školské futsalové ligy 7. tříd

4.4. 2019

Ve středu 3.4.2019 jsme se zúčastnili finále Školské futsalové ligy ve Žďáru nad Sázavou. Na programu bylo semifinále a následný zápas o 1. nebo o 3. místo. V semifinále jsme po dobrém výkonu vypadli až v penaltovém rozstřelu. Utkání jsme mohli rozhodnout už v základní hrací době, ale chybělo nám trochu štěstí, když jsme několikrát orazítkovali brankovou konstrukci. V zápase o 3. místo pak kluci dokázali otočit  ...

 


Sběr pomerančové a citrónové kůry

7.4. 2019

V letošním školním roce nasbírala naše škola celkem 208,90 kg sušené pomerančové a citrónové kůry. Děkujeme všem žákům naší školy, kteří se zúčastnili tohoto sběru a těšíme se zase příští školní rok.

 

 


Krteček předškolákem

30.3. 2019

Ve středu 27. 3. 2019 se uskutečnilo poslední setkání předškoláků na ZŠ Sever. Rodičům i dětem děkujeme, že měli s námi trpělivost a do dalších školních let přejeme, aby „učení nebylo mučení, ale radost“.

 

 


Halová kopaná 1. místo

29.3. 2019

Po vítězství v okrskovém a okresním kole v halové kopané jsme jeli na krajské finále do Hostinného s tím, jít od zápasu k zápasu. No a my jsme došli až k vítězství. Kluci porazili všechny zástupce okresů Královéhradeckého kraje, když dostali jenom jeden gól.

Sami jich dali šest. O ně se podělili 2x Petr Šilha a Benjamin Andrýs, jednou se trefili Adam Bareš a Adam Čejchan ...


Olympiáda vědomostí 2019

27.3. 2019

V pátek 22. 3. 2019 se uskutečnila v prostorách školní družiny druhá část „Olympiády pro předškoláky“. Soutěžní disciplíny byly zaměřeny na vědomosti a děti si vedly velice dobře.  Opravdu mile nás překvapily, jak dobře znají klasické české pohádky.

 

 


Bruslení 2. A

27.3. 2019

V letošní zimní sezóně navštívili žáci 2. A třídy několikrát zimní stadion, aby se naučili základům bruslení na ledě. Často měli ledovou plochu téměř pro sebe, mohli si tedy vyzkoušet nejen jízdu vpřed a vzad, ale i jiné krasobruslařské prvky a také honičky a další hry na ledě. Také bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří pomáhali dětem se zavazováním bruslí nebo jim byli oporou na ledě.

 


Návštěva Hvězdárny a planetária 3. ročník

19.3. 2019

Únorové hodiny Prvouky ve třetích třídách patřily povídání o vesmíru a návštěva Hvězdárny tedy nemohla chybět. V planetáriu děti slyšely o střídání dne a noci, jak najdou Severku (Polárku), nebo velmi zajímavý popis souhvězdí (většina si už bude ve spojení s „harrypotterovskou“ ságou vždycky pamatovat, v jakém souhvězdí září Sirius). 

 


Exkurze do Osvětimi

19.3. 2019

Již poněkolikáté se žáci devátých, osmých a sedmých tříd zúčastnili exkurze do Osvětimi, kde se seznámili s krutými osudy Židů a politických vězňů za druhé světové války. Jako vždy jsme měli dva průvodce, kteří nás provedli starou pevností i budovami, které zbyly ve vyhlazovacím táboře Treblinka .Doufáme,že exkurze byla pro děti přínosem a odnesly si z ní ponaučení o tom, co by se už nikdy nemělo opakovat.

 


Vaření 4. A

17.3. 2019

Na přípravu studených pokrmů se děti moc těšily . Práce na přípravu ve skupinkách se zdařila a my jsme v rámci prac. činností oprášili školní kuchyňku. Výsledky byly úžasné !!!

 

 

 


Tahle parta si to zaslouží

14.3. 2019

Kluci z 9. B, kteří nehrají za FC Hradec Králové, po vítězství z minulého týdne v okrskovém kole v halové kopané, dnes excelovali i v okresním finále této soutěže. V dnešním finálovém dnu, posílení o Kubu Rutsche v brance, přehráli všechny soupeře až na družstvo Gymnázia B. Němcové, s kterým sehráli bezbrankovou remízu. Bez obdrženého gólu si kluci zajistili postup do krajského finále v Hostinném. 

 
Nejbližší akce

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Sportovní třídy

Od 6. ročníku má vždy jedna třída v ročníku sportovní zaměření a ostatní třídy mají zaměření na informatiku.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o