ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Počasí 4. A 2019

29.5. 2019

Žáci 4. A si v hodině vlastivědy vyzkoušeli přípravu a moderování předpovědi počasí.

Ve skupinách děti předvedly přípravu, natáčení a vlastní moderování. Moc nás to bavilo, prostě super!!!

 

 


Vaření 4. A druhý pokus

21.5. 2019

Tentokráte jsme vařili složitější věci a také jsme se pořádně zapotili!!! Zvláště paní učitelka, která neměla ani čas fotit.  Pro letošní školní rok už vařit nebudeme a klasika tousty dopadly nejlépe.

 

 


Včely

20.5. 2019

Více než 14 dní se žáci 1. třídy zaobírali v rámci projektového vyučování tématem včel a včelařství. Povídali jsme si o vývoji včel, včelí rodině, včelařství a včelích produktech. Z nasbíraných informací jsme si zhotovili poučnou knihu a ve třídě jsme si vytvořili včelí úl.

 

 


Pobyt v přírodě 6. B

20.5. 2019

V týdnu od 13. do 17. května se třída 6.B zúčastnila pobytu v přírodě. Celotýdenní soutěž v týmech byla inspirována knihou Cesta kolem světa za 80 dní, v našem případě jsme to zkrátili na pět dnů (bohužel jsme nestihli navštívit Ameriku). V Evropě pátrali po lochneské příšeře, vyzkoušeli si olympijské hry, v Africe luštili hieroglyfy, v Austrálii hledali typická zvířata ...

 


Postup na republikové finále v minifotbalu

9.5. 2019

V úterý 7.5. se v Jičíně konala kvalifikace na mistrovství republiky v minifotbale. A to jak v kategorii chlapců, tak v kategorii děvčat. A naše škola se zúčastnila v obou kategoriích. A nešlo jen o účast, ale o velký úspěch. Obě družstva zvítězila a  postoupila na mistrovství, které se koná 23. a 24. května v Chomutově.

 


MODERNIZACE INFRASTRUKTURY V ZŠ Sever

7.5. 2019

Dne 3. 5. 2019 navštívili ZŠ Sever žáci 6. A ze ZŠ Jiráskovo náměstí. Společně s chlapci a děvčaty v nově zrekonstruované učebně Fyziky plnili zadané úkoly na rychlost a tření.

Při experimentech využívali měřící systém Vernier a Pasco propojené s tablety.

 


Jaro ve školní družině

7.5. 2019

S příchodem prvního jarního měsíce nastala změna v pracovních a výtvarných činnostech dětí ze ŠD. Zimní motivy vystřídaly práce s jarní a velikonoční tématikou, které nás přenesly až k výrobě čarodějnic.

 

 


Historiáda 2019

7.5. 2019

Ve dnech 24. – 26. dubna 2019 se naše škola zúčastnila již 20. ročníku celostátní soutěže badatelských týmů oboru historie pod názvem Historiáda. Tentokrát nás pořadatel zavedl do Lomnice nad Popelkou a blízkého okolí. Školu reprezentovali: Lukáš Fiedler (6.A), Matyáš Drábek (7.A), Tomáš Bešík (8.C) a Veronika Šábrtová (9.A). Náš tým nakonec skončil v konkurenci 14 ZŠ na děleném 8. místě.

 


Opět vítězně!

2.5. 2019

Kde? Jičín

Kdy? 30. 4. 2019 – Co? Krajské finále v minifotbalu – Kdo? Kluci z 9. B – Jaké místo? 1. – Jak? Suverénně

Co z toho? Kvalifikace na republikové finále

 

 


McDonalds Cup 2. a 3. ročník

26.4. 2019

V měsíci dubnu se rozběhla okrsková kola již 22. ročníku McDonald´s Cup. Jedno z těchto kol se 24. 4. 2019 odehrálo i na naší škole. Za perfektní organizace chlapců z 9. B se z této skupiny do okresního finále kategorie A probojovalo družstvo ZŠ J.Gočára. Naše družstvo, přestože na postup nedosáhlo, vystoupalo na stupně vítězů a na krk zástupcům 2. a 3. tříd organizátoři pověsili bronzové medaile.

 
Nejbližší akce

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Sportovní třídy

Od 6. ročníku má vždy jedna třída v ročníku sportovní zaměření a ostatní třídy mají zaměření na informatiku.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o