ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Podzim ve školní družině

26.11. 2019

Nádherné barvy, které nám každý rok podzim přináší inspirací dětem ze školní družiny k výtvarnému a kreativnímu tvoření. Přesvědčte se ve fotogalerii.

 

 

 


Školská futsalová liga 7. tříd

24.11. 2019

Ve středu 20. 11. 2019 jsme se v Jaroměři zúčastnili Školské futsalové ligy 7. tříd. Kluci odehráli 4 zápasy ve kterých prokázali spoustu bojovnosti a fotbalových dovedností. I když to nakonec na postup v součtu nestačilo, akci si kluci užili a zanechali zde dobrý dojem.

 


Okresní finále ve florbale starších dívek

24.11. 2019

Dne 20. 11. 2019 se dívky 8. a 9. ročníků utkaly ve florbalu ve sportovní hale Třebeš s dalšími čtyřmi celky o postup do finálové skupiny.
I přes poziční a herní převahu se našim dívkám nedařilo střílet góly a do finálové skupiny, bohužel, nepostoupily.

Děkujeme děvčatům za bojovnost a vzornou reprezentaci školy.


Slavnostní předání slabikářů prvňáčkům

16.11. 2019

Dne 7. 11. 2019 proběhlo slavnostní předávání slabikářů prvňáčkům v knihovně na Slezském Předměstí. Byl pro ně připraven i krátký program, kdy byli žáci rozděleni do skupinek a vytvářeli příběhy z obrázků, vyhledávali myšky s písmeny apod. 

 

 


Krteček a pastelky

16.11. 2019

13. 11. 2019 se uskutečnilo druhé setkání předškoláků s pedagogy ZŠ Sever.

 

 

 


3. A v knihovně

16.11. 2019

V pátek 25. 10. 2019 navštívili žáci 3. A  knihovnu na Slezském předměstí. Paní knihovnice je velice ochotně provedla celou knihovnou, ukázala jim, kde si mohou půjčovat knížky, jaké  knížky jsou pro ně vhodné ke čtení. Poradila dětem, jak se stát členy Klubu čtenářů a sdělila jim všechny potřebné informace.

 


Olympiády předškoláků MŠ ve zručnosti

7.11. 2019

V pátek 25. 10. 2019 se ve školní družině konala první část Olympiády předškoláků MŠ. Úkoly zaměřené na zručnost děti zvládly velice dobře. Co ještě musí trénovat, je zavazování tkaniček! 

 

 


Code Week 2019

28.10. 2019

Tento týden se žáci 6. a 7. tříd v rámci hodin informatiky zúčastnili projektu Evropský týden programování. Code Week probíhá po celé Evropě a účastní se ho několik stovek škol.  Žáci si zkusili naprogramovat prasátka ze hry Angry Birds nebo veverku z Doby ledové. Sedmáci si připomněli programování v programu Scratch, kde vylepšili své projekty z loňského roku.

 


Dýňování a Halloween v 5. A

28.10. 2019

Opět je tady podzim a dlabání dýní . Letos se nám moc povedly a v hodině AJ jsme si také zatancovali. Měli jsme takovou malou Halloween party .

Prostě super.

 

 


Jak šli muzikanti do světa

28.10. 2019

Dne 16. 10. 2019 zhlédli žáci 1. a 2. tříd  hudebně-výchovnou pohádku s názvem Jak šli muzikanti do světa. Klasický námět byl přepracovaný pro vypravěče a dechový kvintet (flétna, hoboj, klarinet, lesní roh, fagot). Hudebníci se svými nástroji v průběhu pohádek přímo podíleli na ději. Děti se seznámily s novými nástroji a dostaly se do blízkého kontaktu s profesionálními hráči.

 
Nejbližší akce

COVID 19

Informace a rady pro rodiče

více informací...

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o