ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Energie - budoucnost lidstva

20.5. 2021

Ve středu 19.5. se žáci 9. ročníků zúčastnili besedy "Energie - budoucnost lidstva". Dozvěděli se výhody a nevýhody obnovitelných i neobnovitelných zdrojů, měřili radioaktivitu různých hornin, věcí i osob a nahlédli pod pokličku jaderné elektrárny.

 


Už jste viděli v lese JEŽIBABU

19.5. 2021

44.  ročník – Putování za perníkovou chaloupkou – v neděli  6. 6. 2021 ...

 

 

 


Zápis do 1. tříd v době koronaviru

1.3. 2021

1. zápis dětí do 1. tříd proběhne pravděpodobně bez přítomnosti dětí i rodičů, pouze elektronicky, vaše podpisy na příslušné dokumenty získáme později. Zde si také v rezervačním systému určíte datum, kdy přijdete do školy podepsat dokumenty. 

Pro podrobné informace klikněte na úvodní nadpis.


Poezie v 6. B

14.4. 2021

Ke psaní poezie musí mít člověk motivaci. A co by v dnešní době mohlo být pro šestou třídu více motivační než současná epidemiologická situace a distanční výuka? Toto je práce 6.B - první společná, další dvě individuální.

 

 


Zeměpisná olympiáda 2. místo v krajském kole

30.3. 2021

V polovině února 2021 naši školu úspěšně reprezentoval žák 6.B Lukáš Herfurt v okresním kole online Zeměpisné olympiády, který v něm obsadil krásné první místo a postoupil tak do krajského kola. Koncem března se v online krajském kole umístil na výborném 2. místě, které je v dané kategorii kolem nejvyšším. Lukášovi moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy!

 


Matematický klokan 2021

31.3. 2021

19. 3. se na naší škole uskutečnila soutěž v Matematickém klokanovi. Nejlepšími řešiteli jsou v kategorii Klokánek: Jakub Ondráček 4. A 120 bodů, Petr Žaloudek 5. B 115 bodů, Linda Lánová 4. A 99 bodů Benjamín: Jan Kousal 7. A 108 bodů, Klára Kobrčová 6. B 83 bodů, Jan Jaroš 7. A 81 bodů Cadet: Jakub Horn 8. A 77 bodů, Bayarjavkhlan Ganzorigt 8. A  75 bodů, Ondřej Absolon 9. B 75 bodů

 


Biologická olympiáda 2021

30.3. 2021

V pátek 26. března 2021 se konalo školní kolo biologické olympiády. V kategorii D zvítězila Tereza Therová (7.B), 2. místo obsadil Vojtěch Polák (7.C) a 3. místo Karolína Plačková (7.A). V kategorii C zvítězil Filip Hejcman (8.A), těsně za ním skončila na 2. místě Lucie Pásztorová (9.B) a 3. místo obsadil Bayar Ganzorigt (8.A). Vítěze jednotlivých kategorií čeká na konci dubna krajské kolo ... 

 


Výrobky dětí zaměstnanců IZS

4.3. 2021

Základní škola Sever je určena jako zařízení pro děti zaměstnanců IZS a dalších zaměstnavatelů ve správním obvodu obce s rozšířenou působností: Hradec Králové. Kromě výuky děti vytvářejí různé výrobky. Prohlédněte si fotogalerii.

 

 


Zimní tvoření v družině 2021

4.3. 2021

Po vánočních prázdninách se děti navštěvující školní družinu pustily do výrobků zaměřených na zimní tématiku. Připomněly si také svátek Tří králů, masopustní zvyky a vyrobily drobné dárečky k Valentýnu.

 

 


O princezně Koroničce a její nevyléčitelné nemoci

22.2. 2021

Covid tu s námi je už rok...Ovlivňuje životy nás všech. A vstupuje i do fantazie dětí. Přečtěte si pohádku Elišky Gaberové ze 6. A, která na základě tvořivé online hodiny literatury napsala opravdu povedený příběh.

V jednom království jménem Korona žil král Covid XIX. se svou dcerou Koronou. Protože byla rozmazlená, museli jí všichni říkat princezno Koroničko ...
Nejbližší akce

COVID 19

Informace a rady pro rodiče

více informací...

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o