ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Olympiády na Severu

19.1. 2022

5.1. a 7.1. se žáci 2. stupně účastnili školního kola Biologické olympiády. Z kategorie D pro 6. a 7. ročník se na prvním místě umístil Mikuláš Špůr ze 7.A, z kategorie C pro 8. a 9. ročník se umístil první Matyáš Syrovátka z 8.C.

12.1. a 19.1. proběhly školní kola Zeměpisné olympiády. Na prvním místě v kategorii pro 6. ročník se umístil Antonín Novotný ze 6.B, ze 7. ročníku byli se stejným počtem bodů první Lukáš Macek a Lukáš Gavula ze 7.C, z kategorie pro 8. a 9. ročník zvítězil Filip Lichnovský z 8.A. ....


E-twinning

18.1. 2022

Třída 6.C společně s panem učitelem Michelem a paní učitelkou Novákovou vytvořila mezinárodní projekt Vánoce všemi smysly.  Do projektu se zapojily dvě střední školy pro studenty se speciálními vzdělávacími potřebami - jedna z německého města Erfurt a druhá z francouzského La Ferte Bernard. Se školami jsme si vzájemně poslali vánoční přání, ...

 

 


Vánoce 1. A

8.1. 2022

Opožděná vánoční besídka žáků 1. A se uskutečnila v pondělí 3. 1. 2021.

 

 

 

 


Vánoce v družině 2021

22.12. 2021

V průběhu celého měsíce prosince děti ve všech odděleních tvořily rozmanité vánoční výrobky, které jsou velmi hezké.

 

 

 

 


Knihovna 1. A

22.12. 2021

Dne 13. 12. 2021 navštívili žáci 1. A knihovnu na Slezském Předměstí. Tentokrát byl pro ně připraven vánoční program. Nejprve děti hledaly obrázky s vánočními motivy, pak jim paní knihovnice vyprávěla příběh o narození Ježíška. Na závěr si děti zazpívaly koledy a zahrály na doprovodné nástroje.

 

 


Chemie a přírodopis prakticky

13.12. 2021

Žáci 9. ročníků se zúčastnili malého projektu zaměřeného na praktické využití chemie a přírodopisu. V kuchyňkách si museli poradit s receptem, který byl napsán "chemicky" (cukr byl označena jako sacharóza, olej jako směs kyseliny linolové, olejové, palmitové a stearové ap.). Výsledkem byly výborné perníkové muffiny. V přírodopisu se zaměřili na poznávání vánočního koření, dozvěděli se, jak roste kešu, a zjistili, že rajče je botanicky ovoce a meloun zelenina :-)

 


Učebna přírodopisu

7.12. 2021

Učebna přírodopisu dostala tak trochu nový háv - malovaná zvířata z různých koutů světa...poznáte je všechny? Doufáme, že se tam bude dětem a učitelům pracovat ještě lépe než doposud :-) Autorkou je Markéta Horáková.

 

 


ČERT MIKULÁŠ ANDĚL 2021

3.12. 2021

Dne 3. 12. 2021 navštívil 1. – 2. ročník ČERT, MIKULÁŠ A ANDĚL. Všechny děti v době přítomnosti nadpřirozených sil byly hodné. Po odchodu se vrátilo vše k normálu … Prostě slibem nezarmoutíš.

 

 


Advent v druhém ročníku 2021

3.12. 2021

Druháci se v úterý 30. listopadu vydali do knihovny, kde si připomněli blížící se Vánoce. Pohráli jsme si s vánoční abecedou a vyslechli příběh Marie a Josefa, kteří putovali do Betléma. Na konec jsme si zazpívali koledy za doprovodu různých hudebních nástrojů.

 

 


Podzim ve školní družině 2021

3.12. 2021

Děti navštěvující školní družinu se zde věnují nejen hrám, soutěžím a sportovním aktivitám, ale i výtvarným a pracovním technikám. Ve fotogalerii se podívejte, jak se jim letošní vyrábění povedlo.

 

 
Nejbližší akce

COVID 19

Informace a rady pro rodiče

více informací...

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o