ZŠ Sever

Základní škola SEVER

Lužická 1208, 500 03 Hradec Králové

O základní škole SEVER

 • ZŠ Sever

  Základní škola na Slezském Předměstí Sever byla otevřena ve školním roce 1975-76. Od 1. 1. 1995 škola získala právní subjektivitu jako příspěvková organizace, jejím zřizovatelem je město Hradec Králové. V současné době naši žáci studují na moderně vybavené škole s nadstandartní výukou anglického jazyka od první třídy, s výukou informatiky od 3. třídy a se sportovní třídou od 6. ročníku.

 • Grantové projekty

  Hlavním cílem projektů, do kterých jsme zapojeni, je zvýšit kvalitu vzdělávání na ZŠ Sever prostřednictvím individualizace výuky cizích jazyků, individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti, individualizace výuky pro zvýšení efektivity matematické gramotnosti, individualizace přírodovědné gramotnosti žáků.

 • Mozaika

  ŠPP MOZAIKA je samostatné pracoviště, které je součástí ZŠ Sever a jeho zřizovatelem je MM HK ODBOR ŠKOLSTVÍ A VOLNOČASOVÝCH AKTIVIT DĚTÍ A MLÁDEŽE. Základním školám nabízí ŠPP Mozaika prostřednictvím osvědčených  sociometrických metod  možnost  lépe poznat a porozumět vzájemným vztahům mezi žáky ve třídách a vztahům žáků vůči jejich pedagogům.

 • Elektronická ŽK

  ZŠ Sever, Hradec Králové, Lužická 1208 zavedla od 1. 9. 2015 od 5. ročníku do 9. ročníku elektronickou žákovskou knížku, která je součástí školního informačního systému. Výhody elektronické žákovské knížky: zápis známek, vážený průměr (okamžitý přehled rodičů o prospěchu žáka), oboustranná komunikace mezi rodičem a školou ...

Poslední školní akce

Krajské kolo Poznávání přírodnin

20.6. 2022

Dne 16. 6. se konalo krajské kolo soutěže Poznávání přírodnin v Kostelci nad Orlicí. Žák 7.A Mikuláš Špůr, který se v okresním kole umístil na 1. místě, vybojoval v krajském kole ve své kategorii krásné 8. místo. Tímto mu srdečně gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

 

 

 


4. A výlet do Častolovic

15.6. 2022

Dne 14. června se žáci 4. A vydali na výlet do Častolovic. Tentokrát cestovali vlakem, což byla docela zábava. Prohlédli si krásný renesanční zámek, kde  při výkladu  odpověděli na spoustu zajímavých otázek. Po malém obědu v trávě se podívali do hezké mini zoo. Zde si zvířata mohli nejen prohlédnout, ale i nakrmit. Zpáteční cesta vlakem rychle utekla. Výlet se vydařil a všem se moc líbil.

 


2. A a 2. B v knihovně

15.6. 2022

V pondělí 13. června navštívily děti z 2. A, 2. B místní knihovnu. Paní knihovnice dětem představila různé knížky. Každý si vybral jednu knížku, do které se začetl a vymyslel dárek pro hlavního hrdinu. Na závěr vydařené čtenářské dílny si děti knížky vzájemně představily a odhalily svůj dárek pro hlavního hrdinu.

 

 


Pasování prvňáčků na čtenáře

15.6. 2022

Knihovna Slezské Předměstí si na závěr školního roku připravila pro všechny 1. třídy slavnostní pasování na čtenáře. Děti musely během několika krátkých úkolů prokázat, že se během 1. třídy naučily číst. Na závěr dostaly diplom Rytíře řádu čtenářského s překvapením.

 

 


Pobyt v přírodě 4. B a 5. A

15.6. 2022

Ve dnech 6. 6. – 10. 6. 2022 se uskutečnil pobyt v přírodě v Jívce II. Pobytu se zúčastnily třídy 4. B, 5. A. Prohlédněte si fotogalerii. 

 

 

 


3. B v Technologickém centru

15.6. 2022

Ve středu 1. 6. 2022 si 3. B vyzkoušela programování s ozoboty, jízdu na horské dráze ve virtuální realitě a prohlédla si letadla a hangáry na Letišti Hradec Králové.

 

 

 


Staré Hrady výlet 2. A a 2. B

15.6. 2022

Ve čtvrtek 9. června vyrazily třídy 2.A a 2.B na výlet na pohádkové Staré Hrady. Prohlídka začala ve Zdravosvětě  a Dračím království. Po svačině a nákupu suvenýrů jsme prošli čarodějnou Bestyjolu - dvoreček a chlívky, kde jsme pozorovali ovce, kozy, morčata, králíky a vlaštovky v hnízdech ...

 

 


Rozsvícený Svíb

15.6. 2022

ZŠ Sever podpořila letošní kulturní vzpomínkovou akci - připomínku válečného roku 1866 a celorepublikovou akci Rozsvícený Svíb. Paní učitelky Hynková, Nováková a Hladká podpořily hudební soubor a doprovodný program akce a vedení školy poskytlo zázemí pro zkoušky. 

 

 


Plavecké závody 2. A a 2. B

15.6. 2022

Ve středu 1. 6. 2022 se uskutečnily v plaveckém bazénu závěrečné závody 2. A, 2. B.

 

 

 

 


Dětský den ve školní družině 2022

8.6. 2022

V pátek 3. 6. 2022 se uskutečnil Dětský den ve školní družině. Děti soutěžily v deseti sportovních i nesportovních disciplínách. Všechny děti uspěly, tak že nikdo neodešel bez odměny. Za pomoc s přípravou a organizací děkujeme žákům 4. A.

 

 
Nejbližší akce

COVID 19

Informace a rady pro rodiče

více informací...

Školní psycholog

působí na naší škole od 1. 9. 2016. Školní psycholog poskytuje bezplatnou pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům, rodičům a pedagogům školy ...

více informací...

Žákovská knížka

více informací...

Mozaika

ŠKOLSKÉ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

Pracoviště poskytuje služby rodičům, dětem i školám. Bezplatné služby jsou poskytovány školám (i jejich žákům), které jsou zřizovány Magistrátem města Hradec Králové ...

více informací...

Cizí jazyky

Od 1. ročníku klademe důraz na výuku cizích jazyků.

více informací...

Informatika

Od 3. ročníku výuka informatiky se specializací na druhém stupni.

více informací...

Čerstvý vítr z hor

 Inovativní vzdělávání a badatelsky orientovaná výuka.

více informací zde...

Terapeutická skupina pro děti

Programy zaměřené na prevenci rizikového chování a zdravý životní styl ...

více informací zde...

Implementace Etické výchovy

Dlouhodobě zajistit zdravý psychosociální vývoj, posílit sebedůvěru ...

více informací zde...

Česká olympijská nadace

více informací zde...

Sportovní třídy


 

více informací zde...

EUpenizeskolam

180 zpracovaných testů z matematiky, fyziky a dějepisu
 

více informací zde...

HKFREE

Občanské sdružení HKFree poskytuje ZŠ Sever připojení k internetu zdarma. Děkujeme.

více informací zde...

Plavecká škola

Plavání 1. – 3. tříd

více informací zde...

Fakultní škola

Pomáháme vzdělávat nové pedagogy.

více informací zde...

MGC Hradečtí Orli

Spolupracujeme s minigolfovým klubem.

více informací zde...

Grantový projekt:

více informací zde...

© 2014 DAMI Development s.r.o